Даниел Митов: Скоро може да започнем да говорим за "Рашковгейт"
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Рашков претопля манджата “Барселонагейт”, за да не питаме за Плана за възстановяване и цените
"Дали става въпрос, че испанските власти шантажират ГЕРБ, или от това, което научаваме, трябва да почнем да говорим за "Рашковгейт", защото Бойко Рашков сътвори цялата история за "Барселонагейт". Подлагам под съмнение дали изобщо има каквато и да е била афера". Това каза в "Още от деня" по БНТ Даниел Митов от ГЕРБ.
Той беше категоричен, че е не е известно коя институция е изпратила “нещо” на Бойко Рашков, защото ако става дума за документ, който поражда правни следствия, той ще бъде изпратен през Министерството на правосъдието, където се извършва международният правен обмен, а не през МВР.
“Става въпрос за документ, за който не е ясно кой го е изпратил. Днес и прокуратурата го казва - няма бланка, няма подпис, снимките са от интернет и български вестници”, допълни Митов.
Той заяви, че подлага под съмнение, че “има каквато и да е било афера”. “Казвам, че проврка вече е правена и испанската прокуратура е приключила случая още миналата година и имаше съобщение за това в медиите”, подчерта категорично Митов. По думите му Бойко Рашков използва за политически цели “някакви стари неща от 2013-2014 година”.
"Знаем, че испанската прокуратура отказа да образува дело и каквото и да е било производство по въпроса, тъй като очевидно открива, че няма никакви причини за това. Въпросният собственик на къщата е получил разрешение да продаде къщата. Кои са тези испански власти, които са изпратили доклади на Бойко Рашков? Ами той и кметът на Хихон е от испанската власт. Сега Рашков претопля тая манджа, точно преди да започнем да задаваме въпроси за това защо планът за възстановяване все още не е изпратен, защо за пореден път се иска отсрочка", каза още той. "Вместо да задаваме въпроси и да си говорим за увеличаващите се цени на електричеството, на енергоносителите на хранителните стоки, в момента ни занимават точно с претоплени манджи", категоричен бе Даниел Митов.
Според него “не може да се поставя като критерий количество осъдени по високите етажи дали прокуратурата или съдът работят”. “Някой може да е осъден само ако е виновен. Подобен тип критерии са абсолютно несъстоятелни, защото не е ясно кой е виновен, кой не е и какво количество трябва да има”, допълни той.