Дългият престой зад бюрото носи риск от рак на простатата
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Мъжете, които прекарват дълги часове седнали зад бюрото, са с повишен риск да развият рак на простатата, установи изследване, цитирано от в. "Метро", съобщава БТА.
Тези рискове скачат с една пета, ако служителят се задържа над осем часа в седящо положение на работното място, твърди екип от Норвежкия университет за наука и технологии.
Учените проучили здравния статус на 38 000 офис служители в продължение на 16 години. Оказало се, че задържащите се за дълго време зад бюрото с 20% по-често страдали от рак на простата в сравнение с онези, които работели на крак.
Специалистите препоръчват на равни интервали офис служителите да се раздвижват и да извършват умерени физически упражнения. Те трябва да бъдат извършвани в продължение на 1-2 минути на всеки половин час. Подобно раздвижване е полезно не само срещу рака на простатата, а и срещу този на дебелото черно и белите дробове.
Протест ще блокира Дунав мост в събота
Парламентът ще реши съдбата на оборудването за АЕЦ "Белене"
Протест ще блокира Дунав мост в събота
Протест ще блокира Дунав мост в събота
Тръмп критикува Зеленски за "провокативни изказвания"...