Бойко Атанасов обжалва изборите за членове на ВСС
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
![Той бе един от тримата кандидати за членове на ВСС от квотата на следователите Той бе един от тримата кандидати за членове на ВСС от квотата на следователите](/snimka/202206/728_416/47a08d13277249c19fca05d5d5ee77a7.jpg)
Столичният следовател Бойко Атанасов обжалва резултатите от изборите за членове на Висшия съдебен съвет (ВСС)
Това стана известно в рамките на заседанието на прокурорската колегия на Съвета, информира БТА.
Атанасов бе един от тримата кандидати за членове на ВСС от квотата на следователите. Той обжалва решението във връзка с начина на гласуване - електронно дистанционно.
На 11 юни следователите от цялата страна избраха за свой представител във ВСС Петко Петков. За него гласуваха 265 от 435 души. За другите двама кандидати - Бойко Атанасов и Наталия Василева, са гласували съответно 24-ма и 54-ма души.
От имащите право на глас 435 души, своя вот упражниха 347 души. От тях 319 - електронно, и 28 - с хартиена бюлетина. Четири гласа от електронните се оказаха невалидни.