БМВ се удари в автобус на магистрала "Хемус"
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Инцидентът е станал в участък с ограничение на скоростта до 70 км/час
Лек автомобил марка БМВ е ударил отзад междуградски автобус на автомагистрала "Хемус" в района на село Игнатиево край Варна. Инцидентът е станал малко след 7:00 часа тази сутрин.
Според публикуваните снимки във фейсбук групата "Виждам те КАТ - Варна", и двете превозни средства са получили материални щети при катастрофата. Няма информация за пострадали пътници или водачи.
Очевидец на инцидента съобщава, че движението по автомагистралата не е затруднено, като призовава шофьорите да карат внимателно в района.
Ремонтни дейности в участъка
От Агенция "Пътна инфраструктура" напомнят, че от сряда в този участък от автомагистрала "Хемус" е въведено ограничение на скоростта до 70 километра в час. Временната организация на движението е във връзка с ремонт на общински надлез при километър 418 на магистралата.
С напредването на ремонтните дейности по съоръжението ще бъде намалена скоростта и в платното за Варна. Ремонтът се извършва от община Аксаково, като срокът на временната организация е до 9 април.