Биляна Дудова ще се бори за сребро в Загреб

0
Българската националка и  състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе  записа две победи от три схватки на рейтинговия турнир
Българската националка и състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе записа две победи от три схватки на рейтинговия турнир Снимка: БТА

Българската националка и състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе записа две победи от три схватки на рейтинговия турнир

Българската състезателка по борба Биляна Дудова ще се изправи срещу рускинята Амина Танделова в битка за сребърния медал в категория до 62 килограма на рейтинговия турнир в Загреб, Хърватия.

Националката ни започна участието си с техническа победа над Ясмин Солиман, която не излезе на тепиха поради здравословни причини. В следващата среща Дудова демонстрира превъзходство и се наложи с категоричното 2:0 над унгарската състезателка Николет Сабо.

В третия двубой българката отстъпи на американката Диана Нвачукву с 3:5. Представителката на САЩ, която е вицешампионка от Панамериканските игри, спечели всичките си срещи и заслужено грабна златния медал в категорията.

Дудова е единственият представител на България на турнира в хърватската столица. Следващият рейтингов турнир е насрочен за 26 февруари 2025 година в Тирана, Албания. Европейското първенство ще се проведе между 7 и 13 април в Братислава, Словакия, а третите рейтингови серии са планирани за периода от 29 май до 6 юни в Уланбатар, Монголия.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари