Би Би Си подложи Кирил Петков на "кръстосан разпит"

4
Основното в това интервю обаче бяха не толкова отговорите, които Петков даде, а въпросите, които му бяха зададени
Основното в това интервю обаче бяха не толкова отговорите, които Петков даде, а въпросите, които му бяха зададени Видео: youtube

Премиерът Кирил Петков даде интервю за предаването Наrdtаlk на ВВС

Основното в това интервю обаче бяха не толкова отговорите, които Петков даде, а въпросите, които му бяха зададени, пише Терминал 3

Водещият интервюто показа забележително познаване на проблемите в България. Сред темите, които той повдигна бяха:

– разнобоят в изказванията на Петков от една страна и президента Румен Радев и военния министър Стефан Янев от друга що се отнася до членството на България в НАТО и позицията ни спрямо Русия и нейната инвазия в Крим;

– конституционната и законодателна невъзможност да бъде сменен главния прокурор;

– разследванията срещу бивши управляващи, включително на снимки с пари, кюлчета и пистолети;

– добрите макроикономически показатели на България, но и факта, че страната е най-бедната в ЕС;

– неприятната демографска действителност, в която много млади, умни и образовани българи предпочитат да напуснат страната.

На всички тези въпроси Петков отговори в обичайния си стил. Той каза, че България е лоялен член на НАТО и с батальона, който изгражда по повод кризата в Украйна, иска да бъде не само консуматор на сигурност, но и да допринася за тази сигурност.

Петков разказа за списъка с политици и бизнесмени, за които има публична информация, която ги свърза с корупция, който занесе на Иван Гешев.

Повтори и тезата си, че България има всички предпоставки да бъде успешна държава без корупция, като се мотивира, че у нас живеят 6,5 млн. души, което представлява два квартала на Ню Йорк.

Изтъкна, че една голяма част от неговата партия “Продължаваме промяната” е съставена от млади и образовани българи, които са предпочели да се върнат в България.

Специален акцент в интервюто бе политиката на България по отношение на Северна Македония. Петков обясни, че българите в Северна Македония нямат законово гарантирани права като всички останали етнически общности в тази страна.

Водещият изтъкна, че по тази тема българският премиер е доста уязвим, защото в Европейският съд за правата на човека има дела, които са заведени от македонци спрямо България. И отново отбеляза разминаване с президента, който заяви, че посещението на Петков в Скопие е било грешка.

На директен въпрос дали България иска Северна Македония да влезе в ЕС Петков отговори: “Абсолютно. Няма никакви съмнения в това”.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари