Бенямин Нетаняху: Постигнахме сделка за освобождаване на заложниците

2
Правителството на Израел е изправено пред политическа криза заради сделката
Правителството на Израел е изправено пред политическа криза заради сделката Снимка: Бенямин Нетаняху / Facebook

33 пленници ще бъдат освободени в замяна на стотици палестински затворници

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху обяви постигането на споразумение за освобождаване на заложниците, държани от "Хамас" в ивицата Газа, съобщава Асошиейтед прес.

Според договореното споразумение, което се очаква да влезе в сила в неделя, в следващите шест седмици ще бъдат освободени 33 заложници. В замяна Израел ще освободи стотици палестински затворници.

Освобождаването на останалите пленници, включително военнослужещи, е планирано за втория етап на споразумението, който ще бъде договорен по време на първата фаза. От "Хамас" заявяват категорично, че няма да освободят останалите пленници без постигане на трайно прекратяване на огъня и пълно изтегляне на израелските сили.

Израелският премиер е свикал заседание на кабинета по сигурността, последвано от правителствено заседание за одобрение на споразумението. Въпреки че одобрението се смята за сигурно, крайнодесният министър на националната сигурност Итамар Бен-Гвир заплаши с напускане на коалиционното правителство при приемане на сделката.

Министърът на финансите Бецалел Смотрич, който оглавява партията "Религиозен ционизъм", също може да се противопостави на споразумението за прекратяване на огъня. Според германската информационна агенция ДПА, евентуалното напускане на Бен-Гвир и Смотрич би довело до загуба на парламентарното мнозинство в правителството на Нетаняху.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    1
    Мери
    Дано да ги освободят,има ли религия има проблеми.Голяма напаст са исляма.

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Кога разбираш, че си остарял?
- Когато започнеш да спиш отделно от зъбите си!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари