Белгийският правосъден министър хвърли оставка след нападението в Брюксел

0
Венсан ван Кикенборн обяви причината за решението си
Венсан ван Кикенборн обяви причината за решението си Снимка: Vincent Van Quickenborne / Facebook

Венсан ван Кикенборн обяви причината за решението си

Белгийският министър на правосъдието Венсан ван Кикенборн подаде оставката си тази вечер, четири дни след нападението в Брюксел, извършено от радикализиран тунизиец, който уби двама шведски футболни запалянковци, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

На пресконференция министърът обясни, че днес е научил, че през август 2022 г. Тунис е поискал екстрадицията на извършителя на нападението Абдесалем Ласуед - искане, което не е било разгледано. "Това е индивидуална, огромна и неприемлива грешка", заяви министърът, цитиран от агенция Белга.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Една ракия, моля!
- Господине, тук е МакДоналдс!
- Оф, добре... Една МакРакия, моля!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари