Българските параолимпийци на Световното първенство в Катар
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

България има нов повод за гордост от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания, което се провежда в Доха (Катар). Мустафа Юсеинов спечели световната титла на копие в клас F55 с нов рекорд на шампионатите - 32.01 метра.
Той постигна този резултат във втория си опит и прати в историята предишния рекорд на шампионатите от 30.92 м на египтянина Абделазис Ясер Елсайед от Лион 2013 г. Сърбинът Милош Зарич спечели сребърния медал в дисциплината с личен рекорд от 31.13 м, а бразилецът Йонас Ферейра Ликурго подобри рекорда на Америка за третото място с 30.56 м, предаде агенеция ПИК.
България имаше още двама представители на копие в клас F55. Георги Киряков се нареди седми с личен рекорд от 27.22 м, а Ружди Ружди зае осмото място с 25.39 м.
Медалът на Юсеинов е трети за България на форума в Катар след златото на Стела Енева и бронза на Даниела Тодорова.
Бащата на задържания на Мургаш обявява гладна стачка
Учени: Кафето от автоматични машини е вредно
Руслан Стефанов: "Северен поток", "Южен поток" и "Турски...
Влак със скорост 160 км/ч премина през гара Зимница
Разгромяваща победа за „Дунав" срещу „Ботев" (Пловдив) II