Българската делегация, водена от Иван Гешев, е на посещение в Турция

1
В рамките на визитата са предвидени срещи във Върховния съд и Главната прокуратура на Република Турция
В рамките на визитата са предвидени срещи във Върховния съд и Главната прокуратура на Република Турция Снимка: Георги Димитров, Дарик

Главният прокурор Иван Гешев е начело на българската делегация, която е на официално посещение в Република Турция.

В делегацията са включени заместник-главният прокурор и ръководител на Върховната административна прокуратура Десислава Пиронева и говорителят на главния прокурор Сийка Милева. Официалното посещение е по покана на турския главен прокурор г-н Бекир Шахин, съобщиха от прокуратурата.

В рамките на визитата са предвидени срещи във Върховния съд и Главната прокуратура на Република Турция. Българската делегация ще посети и новооткритата сграда на Главната прокуратура в Анкара. Основен акцент в разговорите между ръководствата на прокуратурите на двете съседни страни ще бъде продължаване на отличното сътрудничество по наказателноправни въпроси, сферата на антитероризма, както и противодействието срещу трансграничната организирана престъпност и борбата с нелегалната миграция.

Визитата е продължение на активния диалог между прокуратурите на Република България и Република Турция, намерил израз в създаването на Балканския форум на главните прокурори, пишат от прокуратурата.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Една ракия, моля!
- Господине, тук е МакДоналдс!
- Оф, добре... Една МакРакия, моля!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари