Българин стана председател на Международното русофилско движение
- Редактор: Виктория Христова
- Коментари: 9

Малинов обяви, че ръководената от него международна организация ще събере 1 милион подписа в Западна Европа за отмяна на санкциите срещу Русия
Подсъдимият в България за шпионаж в полза на Русия лидер на партията „Русофили за възраждане на отечеството“ Николай Малинов беше избран за председател на Международното русофилско движение на учредителен конгрес в Държавния музей „Пушкин“ в Москва. За избирането на българина за водач на русофилския интернационал съобщи ТАСС, цитирана от Дневник.
Според руски издания идеята за създаване на съвременния интернационал е на самия Николай Малинов. Малинов обяви във вторник, че ръководената от него международна организация ще събере 1 милион подписа в Западна Европа за отмяна на санкциите срещу Русия, като успоредно с това световната русофилия предвижда да изгради Институт за борба с русофобията и да направи музикално състезание антипод на Евровизия.
„На мен ми е ясно какво трябва да направим на Запад. На първия етап ще предложа ние, в рамките на европейското законодателство, да съберем един милион подписа за премахване на санкциите срещу Русия. Европейското законодателство го позволява и аз се надявам, че ще се намерят достатъчно смели хора, които да тръгнат след тази инициатива. Тъкмо така за няколко месеца ще видим с какви кадри разполагаме, колко добре се справят, могат ли да работят“, каза Малинов, обръщайки се след избора си към представителите на русофилията от цял свят, дошла за конгреса в Москва.
Според Малинов една от основните задачи на движението е борбата с нарастващата русофобия в света. „В тази насока ще предложа да се създаде Институт за борба с русофобията. От чисто медийна гледна точка ми се струва, че е добре да се върнем към идеята за „Русофоб на годината" и да я развием добре", каза лидерът на движението.
Русофилът с български паспорт предложи и да се разработи идеята за конкурса „Интервизия“, за чиято реализация според него са необходими определени средства. „Мисля, че ще се справим и финансово, и организационно – да възстановим идеята за Интервизия като антипод на тази „джендър“ Евровизия“, каза още Малинов.
На форума на русофилията в Москва присъстваха лидерът на международното Евразийско движение и идеолог на „Русский мир“ Александър Дугин, „специалният представител на МВнР по въпросите на руско-американските отношения Стивън Сегал, руският външен министър Сергей Лавров, генералният директор на „Африка Юниън Инвест“ Сюлейман Ндяй, собственикът на компанията „Царград“ Константин Малофеев.
В залата бяха още известни лица като Константин Малофеев, също санкциониран заради пропагандна и подривна дейност - не само идеологическа - в чужбина. Послание изпрати московският патриарх Кирил, благословия имаше от архиепископ Карло Мария Вигано - бивш апостолически представител в САЩ, говори и Пиер де Гол от Швейцария - внук на Шарл де Гол.




















