Авария и демонтаж на прозорци в "Оргахим" замърсиха Русенски Лом и въздуха в града
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0
![Сигнали на граждани за неприятни миризми и цветни води в река Русенски Лом изпращат РИСОВ на проверка в предприятието Сигнали на граждани за неприятни миризми и цветни води в река Русенски Лом изпращат РИСОВ на проверка в предприятието](/snimka/202101/728_416/70fb6245a84948ff81b496af3c5b3ba2.jpg)
Експерти на РИОСВ-Русе извършиха проверки в Западна промишлена зона на град Русе днес. Те са по сигнали на граждани за неприятни миризми и цветни води в река Русенски Лом
Извършен е обход в района на колектор „Трети март“ и са проверени дружествата „Оргахим“ АД и „Оргахим Резинс“ АД.
В момента на проверката в „Оргахим“ АД не се е извършвала производствена дейност, а подготовка за стартиране работата на цех „Водоразтворими бои“. Аварирала помпа към оборудването на локалното пречиствателно съоръжение (ЛПСОВ) е причина за изтичането на оцветени отпадъчни води.
На площадката на „Оргахим Резинс“ АД се извършва подмяна на част от технологичното оборудване, което е наложило временното демонтиране на конструкцията от прозорци. Това предполага разпространението на миризми от работна среда към околната.
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални