6 токсични мисли, които редовно ни измъчват
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Понякога няма значение какво се случва в живота, а е важен начинът, по който възприемате нещата.
Независимо дали става дума за прекъсване на връзка с друг човек или сте отхвърлени като кандидат за работа, нормално е да усетите разочарование и негативни мисли.
Постепенно неприятностите, които ви се случват, могат да ви обгърнат с токсични мисли. Така се оказва, че сами започвате да дърпате себе си към дъното. За да излезете от затворения порочен кръг, предлагаме ви на момента да се освободите от тези 6 токсични мисли.
1. Смятате, че е твърде късно, за да започнете отначало
Знаем, че промяната може да бъде трудна. Страхът, който усещате, когато мислите за излизане от комфортната си зона, е причината да не сте я прекосили до този момент. Може би обмисляте промяна на професионалното русло или пък преместване в друг град. Независимо за какво става дума, никога не е късно да започнете нещо ново. Дори и да не се получи, отново ще имате време за нов старт.
2. Смятате, че можете да промените хората
Приятел или пък партньор? Ако смятате, че можете да промените другите, бъркате. Надеждата, че само трябва да почакате месец-два, а защо не година-две, ви задържа на едно място – не се заблуждавайте. Хората не се променят. Променят се приоритетите им.
3. Смятате, че семейният ви статус ще ви завърши като личност
За някои ключът към щастието е връзката с друг човек. За останалите – точно обратното. Лесно е да се поддадете на заблудата, че промяна в статута ви ще доведе до по-добро положение.
4. Смятате, че светът е против вас
Животът е труден. Постоянно мислейки, че сте жертва, усложнявате ситуацията си още повече. Да, не е честно, че се провалихте на изпита. Болезнено е, че колегата е получил бонус. Тези ситуации са разочароващи, но има разлика между това да се борите и просто да бъдете под прицел.
Нещата, които ви се случват, не са целенасочени. Важно е как се справяте с предизвикателствата. Колкото по-рано осъзнаете, че не сте под обстрела на живота, толкова по-добре за вас.
5.Смятате, че има само един правилен път
Това, че едни завършват образованието си по един начин, а други започват да учат в университет на 35 години, не означава, че единият подход е грешен, а другият – правилен.
Едно и също нещо може да се осъществи по различни начини.
6. Смятате, че си губите времето
Нормално е да се чудите дали посвещавате смислено времето си на хора, проекти и задачи. Към тази мисъл ви тласка всяко поредно усилие, довело до неуспех. Ключово е да избегнете този начин на мислене. Всяка грешка е опит, който ви посочва накъде е правилният път.
Украйна отличи с медали Бойко Борисов, Кирил Петков и Делян...
Товарен влак дерайлира на гара Иваново
Вашингтон знаел предварително за руската ракетна атака
Украйна отличи с медали Бойко Борисов, Кирил Петков и Делян...
Пенчо Милков: Очакват ни паметни емоции в новогодишната мощ