28 души са разпитани по случая с разменените бебета в АГ болница "Шейново"

0
Нито една от двете майки не е отказала да направи ДНК тест, уточни прокурор Иван Стефанов
Нито една от двете майки не е отказала да направи ДНК тест, уточни прокурор Иван Стефанов Снимка: БНТ / стоп-кадър

Нито една от двете майки не е отказала да направи ДНК тест, уточни прокурор Иван Стефанов

Софийската районна прокуратура води разследване по случая с разменените бебета в столична болница. В рамките на седмица са разпитани 28 души, иззети са и генетични материали, заяви пред журналисти заместник районният прокурор Иван Стефанов, цитиран от БНТ.

Нито една от двете майки не е отказала да направи ДНК тест, уточни той.

"Установено е, че родителите в актовете за раждане на двете деца не съответстват, т.е., децата са разменени. Целта на разследването е да се установи в кой момент е станала размяната", посочи той.

В момента и двете деца са при майките, с които са изписани. Дирекция "Социално подпомагане" е в течение със случая и няма данни някое от децата да се намира в опасност.

Гривните с номера на бебетата са били правилно поставени в болницата, но при двете жени са били разменени - именно заради това у едната майка се поражда съмнение дали е изписана с детето си.

По-рано днес стана ясно, че Агенция "Медицински надзор" започва проверка в столичната болница, за която има сигнал, че е изписала разменени бебета. По неофициална информация случаят е от болница "Шейново".

По казуса е образувано и досъдебното производство на 14 декември за умишлена замяна на малко дете.

В момента дирекция "Социално подпомагане" проверява постъпвал ли е сигнал към тях от страна на майката, която твърди, че бебето ѝ е разменено. Ако се наложи, по преценка на разследващите, социалните могат да предоставят мерки по закрила. Към момента подобна мярка не е предприета, заявиха от Министерство на труда и социалната политика.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    1
    Ирена
    И сега колко време ще отнеме на институциите да решът казуса. Боже не мога да си представя децата ми да са объркани в болницата. Аман от некомпетентни лекари, точно затова си избрах малка болницата с доказани специалисти. Свети Лазар може да е малка болница, но специалистите са адски кадърни и такива каши просто няма как да станат. Да не говорим, че акушерките са малко на брой и до изписването дори вече ги знаех всички по име и те мен. Дано всичко скоро се изясни за семействата!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари